Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Blog

Obrázok ku článku Křišťálový vrch

Křišťálový vrch

Když pánové Sidney Harman a Bernard Kardon před sedmdesáti lety zakládali v americkém městě Westbury společně firmu, s jejím názvem si jak vidno příliš hlavu nelámali. O to více se soustředili na kvalitu svých produktů a my můžeme konstatovat, že se k dílu mají i jejich následovníci, kteří dbají o dobré jméno přístrojů s logem H/K i v současnosti. K 70. narozeninám firma pro své příznivce připravila několik překvapení. Jedním z nich je nepřehlédnutelný a také nepřeslechnutelný reprosystém.

27.03.2024

Stereo & Video

Obrázok ku článku Harman/Kardon Citation Multibeam 1100

Harman/Kardon Citation Multibeam 1100

Americká značka Harman/Kardon, patřící od roku 2017 Samsungu, má ve své nabídce pestrou škálu zvukové techniky, často i se zajímavým, originálním designem. Nechybí samozřejmě ani soundbary, mezi nimiž je Citation Multibeam 1100 nejvýše (z hlediska rozměru i ceny). S šířkou 115 centimetrů je tato jednotka vhodná i pro televizory s většími úhlopříčkami. Prodává se samostatně, subwoofer z firemní nabídky lze ale přikoupit a k systému přidat; obdobně jsou k dispozici i malé reprosoustavy rozšiřující sestavu o zadní kanály.

26.03.2024

Stereo & Video

Obrázok ku článku Vítězný oblouk

Vítězný oblouk

Na potěšení hned několika smyslů se zaměřil bezdrátový hudební systém z kategorie stolních řešení. Uspokojit by proto mohl všechny členy domácnosti. Bluetoothové aktivní reproboxy si kontinuálně drží širší pole působnosti než být téměř kapesní rekvizitou na piknik nebo k táboráku. Méně akčně naladění zájemci často dají přednost sice méně mobilnímu, zato ale plnějším zvukem oplývajícímu řešení.

12.03.2024

Stereo & Video

Obrázok ku článku Harman/Kardon Luna: Prenosný reproduktor s vynikajúcim zvukom

Harman/Kardon Luna: Prenosný reproduktor s vynikajúcim zvukom

Harman vlastní portfólio značiek JBL, AKG a aj značku oceňovaných high-end audio zariadení Mark Levinson, takže disponuje dlhoročnými skúsenosťami a špičkovými vývojármi. To sa prejavilo aj pri návrhu prenosného reproduktora Harman Kardon Luna. Konkurencia v zariadeniach tohto formátu využíva väčšinou širokopásmové akustické meniče. Luna stavila na dvojpásmovú reprodukciu. Má oválny basový menič 9 × 5 cm a samostatný výškový menič s priemerom kupolovitej membrány 20 mm, čo sa spolu s dvoma pasívnymi žiaričmi zvýrazňujúcimi basové frekvencie veľmi priaznivo podpísalo na kvalite zvuku. Každý akustický menič má vlastný zosilňovač, čo umožnilo dosiahnuť kvalitný a veľmi dobre vyvážený zvuk. Celkový výkon 40 W RMS stačí aj na počúvanie vo väčšej miestnosti, prípadne v záhradnom altáne.

27.12.2023

NexTech

Obrázok ku článku Harman Kardon GO + Play 3: Vyplňte miestnosť zvukom

Harman Kardon GO + Play 3: Vyplňte miestnosť zvukom

Nový model Harman Kardon Go + Play 3 prichádza s atraktívnym dizajnom, vysokou kvalitou spracovania a s vynikajúcim zvukom. Výrobca v tomto prípade nehovorí o mobilnom bluetoothovom reproduktore, ktorý si môžete vziať všade so sebou, ale skôr o prenosnom systéme. Harman Kardon Go + Play 3 je teda navrhnutý ako riešenie, ktoré sa môže používať rovnako po celom dome, ako aj na balkóne, terase či v záhrade. Vzhľadom na to, že zariadenie je pomerne veľké a má hmotnosť 4,7 kg, sa niet čomu čudovať.

15.11.2023

NexTech

Obrázok ku článku Inovatívny dizajn sa stretáva s krásnym zvukom: prirodzený vývoj Harman Kardon Aura Studio 4

Inovatívny dizajn sa stretáva s krásnym zvukom: prirodzený vývoj Harman Kardon Aura Studio 4

Amsterdam, 11. júl 2023 – Harman Kardon Aura Studio 4 v spojení s vynikajúcim zvukom a skutočne jedinečným dizajnovým zážitkom inšpiruje zmysly. Najnovší z ikonickej línie prémiových Bluetooth reproduktorov Harman Kardon Aura Studio 4, je elegantne spracovaný čiastočne z recyklovaných materiálov a bez námahy spája jedinečný moderný dizajn s výnimočnou kvalitou zvuku.

12.09.2023

Obrázok ku článku Harman Kardon Go + Play 3 poskytuje vynikajúci zvuk s rafinovanou estetikou

Harman Kardon Go + Play 3 poskytuje vynikajúci zvuk s rafinovanou estetikou

Amsterdam, 11. júla 2023 – Zoznámte sa s Bluetooth reproduktorom Harman Kardon Go + Play 3, ktorý kombinuje precízne remeselné spracovanie s výnimočnou kvalitou zvuku. Tento nový prenosný reproduktor, prepracovaný zvnútra aj zvonka, posúva renomovaný rad Go + Play do nových výšin a zároveň ctí jeho bohaté dedičstvo.

11.09.2023

Obrázok ku článku S Harman Kardon Luna vás vaša hudba nikdy neopustí

S Harman Kardon Luna vás vaša hudba nikdy neopustí

Amsterdam, 11. júla 2023 – Harman Kardon predstavuje nový reproduktor Luna, prémiový prenosný audio spoločník, ktorý poskytuje charakteristický zvukový výkon a štýlový vzhľad s použitím vysokokvalitných materiálov.

08.09.2023

Obrázok ku článku HARMAN KARDON CITATION MULTIBEAM 1100: Veľa muziky v peknom obale

HARMAN KARDON CITATION MULTIBEAM 1100: Veľa muziky v peknom obale

Soundbar s typickým tvarom podlhovastého hranola vybočuje z radu svojimi zaoblenými hranami a useknutými koncami, v ktorých sa nachádzajú lievikovité výduchy efektových reproduktorov, smerujúce dopredu. Telo je okrem zadnej strany potiahnuté balistickou tkaninou, ktorú vpredu hore dopĺňa kovová lišta slúžiaca na jej upevnenie. Prekvapením v strede hornej strany je podlhovastý farebný dotykový displej s vysokým rozlíšením, umožňujúci nastaviť systém, pripojenia, prepínať režimy aj ovládať funkcie, ako je napríklad prehrávanie Spotify aj so zobrazením skladby. Umožňuje takisto spustenie kalibrácie. Je trošku na škodu, že tento krásny displej nahrádza mobilnú aplikáciu, ktorá k soundbaru chýba, najmä ak chce konkurovať značkám ako Sonos. Soundbar môžete pripojiť do zostavy Google Home, tu však možno ovládať iba hlasitosť. Z mobilu môžete zrkadliť obsah, takže bez problémov prehráte hudbu z akéhokoľvek zdroja. Soundbar je vybavený okrem Wi-Fi a eternetu aj technológiou bluetooth. Podporuje hlasové ovládanie cez služby Google Assistant, Alexa aj Siri. Na pripojenie k TV slúži dvojica HDMI, jeden priechodný pre externé zariadenia, ktorý je kompatibilný s 4K/60p HDR10+ aj Dolby Vision, a jeden s eARC. Zariadenie podporuje aj formát Dolby Atmos.

12.12.2022

NexTech

Obrázok ku článku Reproduktor s podporou Google Home aj ako domáca dekorácia: Harman/Kardon Citation 200

Reproduktor s podporou Google Home aj ako domáca dekorácia: Harman/Kardon Citation 200

Pripojiteľný cez Bluetooth, Wi-Fi a jedna z najlepších možností zvukového systému v Google Home. Citation 200 svojím výkonom a kvalitou hudby rozhodne prekvapí. Je to reproduktor, ktorý sa dá ľahko premiestniť, kam potrebujete. Má vlastný držiak na prenášanie a keď bude treba, má svoje miesto v nabíjačke. Stačí ho na ňu len položiť.

28.10.2021

TouchIT

Obrázok ku článku HARMAN KARDON CITATION 200: Porozprávajte sa so svojím reproduktorom

HARMAN KARDON CITATION 200: Porozprávajte sa so svojím reproduktorom

Harman Kardon je známy výrobca audiozariadení a jeho produktový rad multiroomových systémov Citation nezaprie svoj pôvod v Škandinávii. Celý rad má v podstate jednotný dizajn, takže či si vyberiete malý reproduktor s rádiom, alebo veľký stĺpový model, všetky môžete pokojne rozmiestniť v jednej domácnosti. Rovnako je to aj s testovaným Citation 200. Povrch prístroja je potiahnutý prémiovou zmesovou vlnenou tkaninou od firmy Kvadrat, ktorá je odolná proti vode aj usadzovaniu nečistôt. V kombinácii s dizajnovým koženým pútkom a plieškom s logom výrobcu vpredu to vyzerá veľmi dobre.

17.06.2021

NexTech

Obrázok ku článku Reálne skúsenosti Harman/Kardon Citation Multibeam 700

Reálne skúsenosti Harman/Kardon Citation Multibeam 700

Viete aký je ideálny a takmer dokonalý produkt? To sú presne tie, ktoré používate bez rozmyslu podvedome, fungujú bez akéhokoľvek zaváhania a nemusíte nič riešiť. Presne takýto pocit sme mali zo soundbaru Harman/Kardon Citation Multibeam 700.

10.06.2021

Jaroslav Knirsch

Obrázok ku článku Reproduktor s podporou Google Home aj ako domáca dekorácia: Harman/Kardon Citation 200

Reproduktor s podporou Google Home aj ako domáca dekorácia: Harman/Kardon Citation 200

Pripojiteľný cez Bluetooth, Wi-Fi a jedna z najlepších možností zvukového systému v Google Home. Citation 200 svojím výkonom a kvalitou hudby rozhodne prekvapí. Je to reproduktor, ktorý sa dá ľahko premiestniť, kam potrebujete. Má vlastný držiak na prenášanie a keď bude treba, má svoje miesto v nabíjačke. Stačí ho na ňu len položiť.

19.05.2021

TouchIT

Obrázok ku článku Spoločnosť Harman má nový rekord!

Spoločnosť Harman má nový rekord!

Spoločnosť HARMAN a jej značky JBL, Harman Kardon, AKG, Infinity a Mark Levinson získali za posledných osem rokov 426 ocenení za dizajn a technológie týkajúce sa 333 rôznych produktov spotrebnej elektroniky. Len za tento rok získali neuveriteľných 44 ocenení Red Dot za produktový dizajn vrátane vysoko prestížneho ocenenia "Red Dot Best of the Best", čím vytvorili nový rekord spoločnosti. Spoločnosť HARMAN priniesla domov rekordných 15 ocenení v kategórii slúchadiel a vyhrala sedem zo siedmich návrhov v kategórii luxusného audia.

13.05.2021

Jaroslav Knirsch

Obrázok ku článku Čarovná hracia skrinka

Čarovná hracia skrinka

Tradičný americký výrobca hi-fi komponentov a reproduktorov Harman Kardon sa v uplynulom období postupne preorientoval na segment kvalitných lifestylových reproduktorov, v ktorom elegantným dizajnom, kvalitným zvukom a ústretovou cenou robí vrásky na čele najmä zvučnej dánskej konkurencii.

13.04.2021

High & Style