infoinfo
Vážení zákazníci, 31.5.2024 prebieha v našom sklade inventúra. Vaše objednávky budú expedované najskôr v pondelok 3.6.2024. Ďakujeme za pochopenie.
Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Reálne skúsenosti Harman/Kardon Citation Multibeam 700

Viete aký je ideálny a takmer dokonalý produkt? To sú presne tie, ktoré používate bez rozmyslu podvedome, fungujú bez akéhokoľvek zaváhania a nemusíte nič riešiť. Presne takýto pocit sme mali zo soundbaru Harman/Kardon Citation Multibeam 700.
Rýchle predstavenie vlastností
Harman/Kardon Citation Multibeam 700 nie je len soundbar s HDMI ARC. Jedná sa o plnohodnotný multimediálny domáci reproduktor, ktorý sa pomocou Google HOME integruje do vašej domácnosti. Okrem podpory Google HOME (čiže integrovaný Chromecast) má integrovanú aj podporu Apple AirPlay 2 a Bluetooth vo verzii 4.3. Z káblovej konektivity okrem HDMI ešte obsahuje optický vstup a AUX-In. Napájaný je štandardným dvojkolíkovým elektrickým káblom.

Harman Kardon Citation MultiBeam 700

Soundbar je opatrený malým dotykovým displejom, z ktorého môžete všetky potrebné funkcie nastaviť. Reproduktor je obalený do látkového poťahu a hodí sa tak do každej domácnosti.

Balenie
Okrem samotného soundbaru a potrebnej napájacej šnúry nájdete v balení aj HDMI kábel, optický kábel, diaľkový ovládač s dvoma AAA batériami a kit pre uchytenie na stenu. V skutočnosti pre testovanie sme nič z toho ani nevybalili. Dokonca ani manuál sme do dnešného dňa neotvorili. Nepotrebovali sme. V domácnosti sme odpojili od TV pôvodné domáce kino a pripojili Harman/Kardon Citation Multibeam 700.

Harman Kardon Citation MultiBeam 700

Prvé zapnutie
Po zapojení elektrickej šnúry do zásuvky sa soundbar automaticky zapína sám. Pre prvé nakonfigurovanie môžete využiť dotykový displej alebo aplikáciu Google HOME vo vašom mobilnom telefóne. Keďže v domácnosti sa nachádza už nakonfigurovaný Harman/Kardon Citation Oasis, tak v aplikácii sa už soundbar sám pýta, či sa má pripojiť na našu sieť a integrovať sa do nakonfigurovanej domácnosti.

Aj keď s tým súhlasime, bohužiaľ končíme s neúspechom. Nie je to chyba Harman/Kardon ale samotnej služby Google. Ako dosiahnúť úspešnú konfiguráciu Google HOME zariadení na Slovensku sme spísali už v samotnom článku. Po prepnutí telefónu do angličtiny s umiestnením v UK sa konfigurácia podarila a môžeme začať zariadenie využívať naplno.

Harman Kardon Citation MultiBeam 700

Pár tipov pre používaní viacero zariadení Google HOME v domácnosti
Ak už máte viacero reproduktorov s podporou Google HOME, je dobré venovať pár minút správnemu nastaveniu. V aplikácii Google HOME môžete reproduktory priradiť k jednotlivým miestnostiam prípadne si ich pomenovať podľa vlastného uváženia. Slúži to hlavne pre správnu identifikáciou hlasových príkazov, keď budete chcieť napríklad prehrávať hudbu iba v konkrétnej miestnosti či na konkrétnom zariadení.

Ak už máte telefón prepnutý do angličtiny, nastavte si aj ostatné služby, ako východzia audio, video aplikácia. Tieto funkcie tiež nie sú dostupné ak máte telefón nastavený v slovenskom jazyku.

Harman Kardon Citation MultiBeam 700

Tip pre užívateľov iPhone: NASTAVENIA -> GOOGLE HOME -> JAZYK si môžete nastaviť jazyk aplikácie odlišný od všeobecného nastavenia telefónu. Odporúčame si zvoliť "Angličtina (UK)", aby vám aplikácia korektne fungovala.

Skúsenosti z používania
Čo je na tomto reproduktore ideálne? Všetko funguje tak ako má. Týmto by sme mohli skončiť. Ako sme už napísali vyššie, z balenia sme nevytiahli ani diaľkový ovládač. Zapnete TV (a ak máte povolené HDMI ARC vo vašej TV), Harman/Kardon Citation Multibeam 700 sa tiež zapne a zvuk ide priamo do soundbaru. Pridáte hlasitosť pomocou diaľkového k TV, automaticky sa zvyšuje hlasitosť soundbaru. Neviete nájsť ovládač? Stačí povedať: "HEY GOOGLE, Volume Up", prípadne to povedať v percentách.

Harman Kardon Citation MultiBeam 700

Soundbar Harman/Kardon Citation Multibeam 700 vám dokonca umožňuje si nahrať aj 8 vlastných hlasových príkazov, ktoré môžu byť v ľubovoľnom jazyku. Sú to užívateľské príkazy.

Máte v domácnosti Apple zariadenia? Nie je nič jednoduchšie. Pomocou AirPlay viete poslať hudbu či podcasty priamo na zvolený alebo zvolené reproduktory. Ani Bluetooth s obmedzeným dosahom nemusíte používať.

Harman Kardon Citation MultiBeam 700

Zvukové módy
Zvolený soundbar vám dodá podstatne lepší zvuk, ako samotná televízia. Ak nie ste veľmi náročný, môže vám zastúpiť aj hlavný domáci reproduktor. K tomu mu dopomáhajú viaceré zvukové módy:
- Virtual Surround - slúži k vytvoreniu priestorového zvuku, keď máte dokúpené reproduktory Citation Surround alebo Citation Tower
- Nočný režim - automaticky znižuje hlasitosť výrazných zvukov (dostupné len pre Dolby Digital)
- Hudobný režim - vytvára dojem plnohodnotného sterea
- Filmový režim - vytvára simuláciu priestorového zvuku
- Režim spravodajstva - Do popredia dáva ľudský hlas a potláča basy
- Štandardný režim

Môže sa vám stať aj to, že sa rozchádza obraz zo zvukom. Aj tento neželaný efekt si môžete na reproduktore korigovať a synchronizovať obraz zo zvukom. Našťastie, toto sme vôbec nepotrebovali.

Harman Kardon Citation MultiBeam 700

Ku samotnému zvuku nemáme vôbec žiadne výhrady. Kvalitný, čistý a jasný bez prikreslenia. A vôbec nevadí. A to je presne o čo tu ide. Bez problémov zapadne do domácnosti a používate zariadenie už podvedome, bez toho aby ste nad tým uvažovali.


Zopár vychytávok k hlasovému ovládaniu
Aj keď Google Assistent nemá slovenčinu či češtinu na zozname podporovaných jazykov, tak tých pár príkazov sa dokážete naučiť. A po dvoch týždňoch intenzívneho používania už ani nechceme "hlúpy" reproduktor. Pár príkazov ktoré sa vám môžu hodiť, a spríjemnia vám zážitok z používania inteligentných reproduktorov.
- Play some music - spustí vám náhodnu hudbu z predvolenej hudobnej knižnice (napr. Spotify)
- Help me relax - pustí vám náhodne imitáciu tečúceho potoka, zvuk lesa, praskajúceho ohňa, atď
- What's the time? - povie vám aktuálny čas
- Set a timer for 10 minutes - nastaví časovač na 10 minút (ideálne keď varíte)
- Set an alarm for 7.15am tomorrow morning - nastaví budík na 07:15 nasledujúceho dňa
- Where is my first event tomorrow? - povie vám prvú zajtrajšiu udalosť, ktorú máte v kalendári

Harman Kardon Citation MultiBeam 700

Tých príkazov je neúrekom. Vlastne všetko čo by ste hľadali cez vyhľadávač, môžete sa opýtať aj hlasovým príkazom. Napríklad, aké bude počasie, aké sú dnes hlavné správy, aký je kurz dolára voči euru, ako vyzerá doprava do práce, kde je najbližšia talianska reštaurácia. Prečíta vám recept aj so surovinami na uvarenie rizota, prečíta knihu a mnoho ďalšieho. Veľmi sme ocenili diktovanie nákupného zoznamu, ktorý si následne môžete pozrieť na https://shoppinglist.google.com keď už nakupujete. Dokonca sme objavili aj pár úsmevných, ale aj potrebných ako:

Harman Kardon Citation MultiBeam 700

- Flip a Coin - hodí si mincou a povie výsledok
- Sing a lullaby - zaspieva uspávanku
- Call my phone - pošle zvukovú notifikáciu na váš telefón
- Remember that I left the spare keys in the kitchen cupboard - poviete kam ste dali náhradné kľúče a ďalšou otázkou sa ho môžete opýtať, kde ste ich odložili

Harman Kardon Citation MultiBeam 700

Záver
Tak, ako sme spomenuli už v úvode, ideálny reproduktor je taký, o ktorom ani neviete a funguje na 100%. A v tomto prípade, po počiatočnom trochu problémovom nastavení, to Harman/Kardon Citation Multibeam 700 spĺňa na jednotku. Možno by sme ocenili ešte Qi bezdrôtové nabíjanie pre mobilné telefóny, ale nijako nám nechýbalo, keďže domácnosť dopĺňa Harman/Kardon Citation Oasis.

Harman Kardon Citation MultiBeam 700

Pošlite článok známemu