Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Štýlové slúchadlá od Harman/Kardon na každú príležitosť: Fly ANC.

Je to už niekoľko rokov, čo naposledy značka Harman/Kardon predstavila nové slúchadlá. Naposledy to bolo pred viac ako 5 rokmi, keď predstavili model SOHO Wireless. Tento model sa dodnes predáva a to aj vďaka svojemu nadčasovému dizajnu. A určite to nebude inak aj pri novom modeli, ktorý predstavili začiatkom roka na výstave CES v Las Vegas.
Privítajte Harman/Kardon Fly ANC
Tieto bezdrôtové slúchadla cez uši ti poskytnú maximálny komfort a absolútnu izoláciu od okolia. Ich pokročilá technológia aktívneho potlačenia okolitého hluku je na veľmi vysokej úrovni. Dlho sme sa nestretli s takouto izoláciou. Naposledy asi pri modeli AKG N60NC, ale tu idú ešte ďalej. Harman/Kardon Fly ANC si stačí zapnuté nasadiť na hlavu bez pustenia akejkoľvek hudby a zistíte, že sa pohybujete už v inom leveli.

Harman/Kardon Fly ANC

Druhé čo zistíte, že slúchadla sú maximálne pohodlné. Čo neznášame na slúchadlách, keď po nejakej hodine musíte ich dať dole, pretože tlačia. Slúchadla Harman/Kardon Fly ANC môžete mať na hlave aj 8 hodín a nebudú vôbec nepríjemne tlačiť. O to sa postaral vhodne zvolený hlavový pás, ktorý je polstrovaný kožou s extrémne pohodlnými náušnikmi. Toto je pre nás najdôležitejšia vlastnosť pri všetkých slúchadlách.

Harman/Kardon Fly ANC

Kvôli nabíjaniu ich nemusíte vôbec dávať dole z hlavy. Mali sme ich pustené celý deň a vôbec sa nepýtali na nabíjačku. Pri pozretí do technickej dokumentácie, zisťujeme, že výrobca sľubuje výdrž až 20 hodín (30 hodín pri vypnutom ANC), čo bude s najväčšou pravdepodobnosťou pravda. Za čo patrí pochvala týmto slúchadlám, je konektor na nabíjanie. Výrobcovia pochopili, že ľudia pýtajú nové štandardy. Preto nabíjanie prebieha cez štandardný USB-C port. Čo zamrzí, je zvolený Bluetooth. Už mohli integrovať novú nastupujúcu verziu 5.0, ale namiesto toho sa v slúchadlách Harman/Kardon Fly ANC nachádza verzia 4.2. To je jediné malé mínus ktoré sme na slúchadlách našli.

Aj keď Harman/Kardon Fly ANC disponujú Bluetooth vo verzii 4.2 pripojenie bolo stabilné a úplne bezchybné. Navyše pri telefónoch s operačným systémom iOS sa zobrazuje aj stav úrovne batérie. Pri telefónoch s OS Android to záleži od výrobcu ako prispôsobil operačný systém a či to podporuje. Nedá sa to tak jednoducho určiť, ako pri značke Apple.

Harman/Kardon Fly ANC

Pozrime sa na ďalšie technické parametre
Meniče: 40mm
Frekvenčný rozsah: 16Hz - 22kHz
Citlivosť: 100dB SPL@1kHz/1mW
Impedancia: 32 Ohmov
Bluetooth profily: A2DP 1.3, AVRCP 1.5, HFP 1.6

Takéto parametre ponúkajú max. TOP modely slúchadiel značky JBL. Veľký menič so širokým dynamickým rozsahom a veľkou citlivosťou vravia to, že slúchadla budú hrať dostatočne nahlas, ak si to budete želať. Až budete chcieť posúvnik hlasitosti od maxima držať čo najďalej. Zvuk ktorý vydáva Harman/Kardon Fly ANC je TOP, aj keď milovníkov basov asi sklameme. Zvuk je maximálne vyvážený na každej úrovni a nikde nie je nič prikrášlene, či zvýraznené. Značka JBL vo svojich modeloch trochu zvýrazňuje basovú zložku. Keď chcete presnosť a TOP kvalitu, tieto slúchadla sú určené pre vás. A keď chcete niektorú zvukovú zložku potlačiť, alebo zvýrazniť, nie je nič jednoduchšie, ako nastavenie slúchadiel upraviť v aplikácii.

Harman/Kardon Fly ANC

Veľkou výhodou slúchadiel je to, že disponujú multikonektivitou. To znamená, že môžu byť pripojené naraz na dve zariadenia. My sme ich v rámci testovania mali cez Bluetooth spárované s Macbook Air odkiaľ sa nám prehrávala hudba a plus s iPhone XR. V prípade, že nám niekto zavolal, sa slúchadla automaticky prepli na telefón, vybavili sme hovor a po ukončení telefonátu sme počuli zas prehrávanú hudbu z počítača.

Harman/Kardon Fly ANC

Aplikácia Harman/Kardon Headphones
Aplikácia pre telefóny s operačným systémom Android a iOS vám umožní si dodatočne nastaviť ekvalizačné krivky podľa vašich potrieb s prednastavenými profilmi, keby vám nevyhovoval nastavený zvuk od výroby. Okrem toho aplikácia slúži na zapínanie funkcie ANC, ale toto je možné aj priamo na slúchadlách. Slúchadla podporujú aj slúchadlových asistentov od firmy Google či Amazon. Toho pravého si môžete vybrať priamo v aplikácii. Hlasového asistenta potom aktivujete jednoducho, klepnutím zvonka na ľavý náušník. Aplikácia má slúžiť aj na aktualizáciu firmware v slúchadlách, ale v čase písania článku, žiaden nový firmware nebol k dispozícii.

Harman/Kardon Fly ANC

Balenie slúchadiel

Ako názov slúchadiel napovedá, slúchadlá sú určené predovšetkým na cestovanie. Tomu je prispôsobené aj samotné balenie slúchadiel. V krabici nájdete praktické, tvrdé cestovné púzdro, v ktorom okrem slúchadiel nájdete v špeciálnom priečinku aj ďalšie príslušenstvo. Najmä sa jedná o USB-C kábel pre nabíjanie, jack kábel pre prípad že preferujete káblové pripojenie alebo sa vám náhodou slúchadlá vybijú a chcete ďalej počúvať svoje obľúbené skladby. Nakoniec ešte v balení sa nachádza špeciálny konektor do lietadla. Manuály s ďalšími pokynmi a nevyhnutnými informáciami ktoré predpisuje legislatíva, nájdete mimo ochranného púzdra v špeciálnej papierovej obálke.

Opis slúchadiel
Pri Harman/Kardon Fly ANC si budete vedomý že držíte šperk. Slúchadlá su vyhotovené z prémiových materiálov ako kožené a hlinikové prvky. Je radosť ich používať a vidieť že niečo aj vydržia. Všetky potrebné ovládacie prvky nájdete na pravej mušli. Na tých pár tlačidiel sa dá rýchlo navyknúť, a nie je ich veľa, ale ostáva zachované bohaté ovládanie. Niektoré tlačídla sú totiž multifunkčné. Znázorňujeme nižšie. Na ľavej mušli sa nachádza iba konektor USB-C pre nabíjanie.

Harman/Kardon Fly ANC

Slúchadla disponujú aj skladacím 3D mechanizmom. Náušníky sa dajú pretočiť až o 90° a následne "zalomiť", aby zaberali pri transporte čo najmenšiu plochu a priestor. Práve skladanie na plocho je perfektným patentom Harman Group.

Harman/Kardon Fly ANC

Záver
Ak chcete exkluzívne slúchadla pre všemožné použitia s dlhou životnosťou, tak slúchadla Harman/Kardon Fly ANC sú priamo pre vás. Slúchadlám sa nedá nič vytknúť. Sú univerzálne, veľmi pohodlné s pokročilým ANC, s praktickým púzdrom, čo oceníte najmä na cestách. Dlhá doba prehrávania s nabíjaním cez USB-C vás oslobodí od zbytočných káblov. Slúchadla sú už v ponuke v cene 249,- €.

Pošlite článok známemu