Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Špička medzi prenosnými reproduktormi v Európe. Prečo by ste mali chcieť Esquire a Mini Esquire od Harman/Kardon?

Petra Malá

19.12.2014

Môže sa hodiť kdekoľvek, kde má byť zábava alebo sa práve plánuje konferencia. Môžete sa vďaka nemu podeliť o hudbu aj hovorené slovo na ulici, v parku i zasadacej miestnosti. Reč je o prenosnom reproduktore. Prečo by ste si ho mali zaobstarať a z akého dôvodu by to mal byť reproduktor Harman / Kardon? Dozviete sa v tomto článku.
Harman / Kardon - Mercedes v oblasti elektroniky
     Pokiaľ ide o zvuk a ak uvažujeme o kúpe nejakého audio zariadenia, značka Harman / Kardon by mal byť ideálne tým prvým, čo nás napadne. Táto spoločnosť sa totiž pohybuje na trhu už viac ako 50 rokov a záujem o ňu nijako neutícha. Naopak. Legendárna značka sa púšťa do stále nových a nových a projektov a vznikajúce produkty sú vskutku obdivuhodné. Zrejme preto je značka Harman / Kardon vysoko rešpektovaná aj takými značkami, ako je Apple. Akonáhle chce Apple kooperovať s výrobcom audio zariadenia, má na muške Harman / Kardon alebo JBL. Vysoká kvalita a nadčasový dizajn drží túto značku stále na popredných priečkach súčasného trhu a zabezpečuje neprehliadnuteľné množstvo najrôznejších ocenení.

Reproduktory Esquire a Esquire Mini. Jasná voľba!
     Predchádzajúci odsek už Vás, dúfame, uistil v tom, že reproduktory Harman / Kardon sú vždy prvotriedne technicky aj dizajnovo, funkčné aj krásne na pohľad. Obaja reproduktory, Esquire aj Esquire Mini, majú integrované mikrofóny a sú vhodné aj na konferencie alebo VOIP hovory.

Harman/Kardon Esquire

     Navyše oba modely spája sympatický mriežkovitou vzhľad aj luxusne vyzerajúce farebné prevedenia - Esquire je k dostátiu v čiernej a bielej, Esquire Mini v čiernej, bielej a elegantné hnedé.

Prečo a kedy zvoliť Esquire
     Väčšia z dvojice reproduktorov ponúka perfektný zvuk, ktorý si môžete vychutnávať ako s pripojením, tak s batériou, a to až po dobu 10 hodín. Batéria sa na maximum opäť nabije za 5 hodín. Zosilňovací výkon 2 x 10 W a perfektná prenosnosť s rozmermi 147 x 147 x 46,5 mm z neho robia pre mnohých jasnú voľbu znásobenú nadšením z možnosti pripojenia k zdroju zvuku cez Bluetooth (prepojenie je možné s každým zariadením, ktoré má rozhranie Bluetooth) a aux-in. Podoba s Mac Mini nie je len zdaním. Reproduktor Esquire sa navyše môže pýšiť ocenením Innovations Design and Engineering Awards a Red Dot za rok 2014.

Harman/Kardon Esquire

     Balenie obsahuje okrem reproduktora úplne vynikajúce ochranné puzdro, ďalej USB kábel, trojportový USB adaptér (220 V) s tromi USB výstupmi a sprievodcu rýchlym štartom.

Esquire Mini. Veľký výkon na malom mieste
     S menšími rozmermi 140 x 24 x 75,4 mm a tvarom pripomínajúci k iPhone sa do podvedomia dostáva čoraz viac aj Esquire Mini, menší variant obľúbeného reproduktora Esquire. Esquire Mini sľubuje až 8 hodín prehrávania (v prípade napájania batérií) v závislosti na hlasitosti a charakteristike prehrávaného obsahu, dobitie batérie na maximum trvá 3-5 hodín podľa nabíjacieho prúdu. Aj tento reproduktor je možné ľahko prepojiť so zdrojom zvuku cez Bluetooth alebo cez Aux-In.

Harman/Kardon Esquire mini

     U reproduktoru Esquire Mini iste poteší aj malý stojanček vyrobený z nerezovej ocele, ktorý umožňuje nasmerovať zvuk šikmo od plochy, na ktorej je postavený, nie teda len priamo nahor alebo kolmo k ploche.
Úplne dokonalým nápadom je spojenie reproduktora s PowerBankom, ktorý slúži na uchovávanie energie a je možné z neho vďaka klasickému USB výstupu dobiť akékoľvek mobilné zariadenia - telefón, tablet alebo notebook.

     Po sčítaní všetkých predností došli tí, ktorí udeľujú ceny EISA, k rozhodnutiu, že Esquire Mini si zaslúži titul najlepšieho produktu sezóny 2014/15 v kategórii prenosných reproduktorov.

Harman/Kardon Esquire mini

     Balenie obsahuje okrem samotného reproduktora aj elegantné pútko, vďaka ktorému môžete reproduktor pohodlne prenášať, a tiež príručky a micro USB kábel.

Harman/Kardon Esquire mini

Kvalita a štýl na jednom mieste
     Spoločnosť Harman / Kardon má za sebou pestrú históriu plnú skvelých produktov, a hoci sa menia technológie, starostlivosť venovaná vznikajúcim audio zariadeniam je stále rovnaká a stále rovnako dôkladná. Dokonalý zvuk v prenosnej a elegantnej "krabičke" Vás uchváti, či už si chcete púšťať hudbu pri záhradnej párty, alebo potrebujete, aby na konferencii každý počul, čo sa práve hovorí.

     Nie je teda dôvod ešte nad výberom váhať. Zvoľte si reproduktor Esquire alebo Esquire Mini a užívajte si akýkoľvek zvuk, kdekoľvek a s kýmkoľvek!

Pošlite článok známemu