Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Recenzia Harman Kardon Citation Oasis

TechBox

17.10.2020

Harman Kardon Citation Oasis je unikátne zariadenie, ktoré v sebe kombinuje všetky technológie, ktoré produktívny človek vyhľadáva – bezdrôtový reproduktor, bezdrôtovú nabíjačku pre smartfón, inteligentného asistenta a rádio.
Častokrát mi pri testovaní reproduktorov chýba základná funkcia rádia. Domáci systém Harman Kardon Citation Oasis prináša prvotriedny zvuk s množstvom inteligentných funkcií vrátane tejto častokrát zabudnutej funkcie. Harman Kardon netreba predstavovať. Tento renomovaný výrobca prináša už niekoľko desaťročí kvalitné audio zariadenia v nádhernom dizajne. Výnimkou nie je ani model Citation Oasis, ktorý je po celom obvode pokrytý príjemnou látkou. V prednej časti nájdeme digitálny displej, ktorý ale mohol dostať aj modernejšie spracovanie. Displej si môžete zosvetliť, alebo vypnúť úplne. Na vrchnej časti sa nachádza niekoľko dotykových tlačidiel, ktoré sa pri dotyku rozsvietia. Nájdeme tu tiež populárne mechanické tlačidlo Snooze na odloženie budíka. Celkový príjemný dizajn kazí iba DAB káblová anténa, ktorú musíte pri počúvaní rádia zapojiť do zadnej časti reproduktoru.

Harman/Kardon Citation Oasis DAB

Poďme k samotným funkciám. Harman Kardon vo svojom najnovšom produkte spája digitálne rádio, inteligentný reproduktor, budík, virtuálneho asistenta, a dokonca bezdrôtovú nabíjačku pre smartfón. Nechýba ani podpora AirPlay či Google Chromecast. Ak hľadáte budík novej generácie na nočný stolík, lepšie zariadenie na trhu nenájdete. Pred spaním si naň položíte telefón, aby sa v noci nabíjal a ráno vás zobudí váš obľúbený podcast. V noci si naviac viete pomocou tlačidla vypnúť Wi-Fi signál, aby vás počas spánku nič nerušilo. Trochu kostrbatejšie je prvotné pripojenie, ku ktorému si musíte stiahnuť Google Home aplikáciu a pripojiť Citation Oasis k domácej Wi-Fi, aby ste mohli využívať všetky funkcie zariadenia naplno. Poteší však zvuk, malý reproduktor sa skutočne nezdá a bez problémov zvládne ozvučiť akúkoľvek izbu kvalitným audiom. Čerešničkou na torte je využívanie Google asistenta, ktorý sa síce stále nenaučil po slovensky, no na ovládanie v angličtine reaguje perfektne. Môžete sa tak pýtať na aktuálne počasie, púšťať svoje obľúbené skladby cez Spotify či nastavovať hlasitosť pomocou hlasového pokynu.

Harman/Kardon Citation Oasis DAB

VÝHODY
+ kvalitné audio
+ bezdrôtová nabíjačka pre smartfóny
+ zabudované rádio

NEVÝHODY
- displej mohol byť modernejší
- plnohodnotné fungovanie len cez Google Home

Pošlite článok známemu