Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Recenzia Harman Kardon Citation 200

TechBox

26.01.2021

Chceli by ste reproduktor, ktorý vám bude každý hosť obdivovať a ktorý zároveň bude dokonale hrať? Potom je tu dizajnovo dokonalý Harman Kardon Citation 200, ktorý oživí každý interiér.
Harman Kardon Citation 200

Či už ho budete mať v kuchyni, v spálni, alebo v obývačke, Harman Kardon Citation 200 tam dokonale zapadne a vďaka šikovnému koženému pútku ho môžete preniesť tam, kde vám to zrovna vyhovuje. K reproduktoru dostanete aj nabíjaciu podložku, ktorú môžete mať zapojenú v elektrine a reproduktor na nej položený, čím tvoria dokonalý jednoliaty modul. Ide v prvom rade o Wi-Fi reproduktor, ktorý sa pripája k smartfónu cez aplikáciu Google Home. Synchronizácia s aplikáciou určenou pre reproduktor je tak nevyhnutnosťou, zároveň musí byť reproduktor aj zdrojom hudby. Smartfón je tak potrebné pripojiť k rovnakej Wi-Fi sieti. Viete však využiť aj praktickejšie a intuitívnejšie Bluetooth pripojenie. Nechýba tiež podpora pre AirPlay a Chromecast. Nech už sa rozhodnete tak či onak, výsledkom bude nádherný zvuk, ktorý oceníte či už pri obľúbenej hudbe, ale aj pri podcastoch. Trochu zamrzí chýbajúci ekvalizér, ktorý spôsobí, že zvuk je niekedy príliš basový. Na druhú stranu tie basy sú zvládnuté bravúrne. Reproduktor vydrží na jedno nabitie približne 8 hodín, no pokiaľ ho neprenášate, môžete ho mať neustále položený na spomínanej nabíjacej podložke, prípadne ho môžete priamo nabíjať cez USB-C port. Ak ho chcete zobrať von, nemusíte sa báť, že sa mu niečo stane. Reproduktor má certifikát IPX-4, ktorý ho chráni proti striekajúcej vode.

Ďalšou skvelou funkciou Harman Kardon Citation 200 je podpora pre Google Assistant. Aj keď po slovensky nerozumie, pokiaľ mu zadáte otázku v angličtine, odpovie takmer na čokoľvek, a dokonca vám zacituje dennú tlač či zhrnie počasie na najbližšie dni. Cez Google Assistanta tiež viete ovládať svoje ostatné smart home zariadenia. Na využitie hlasového asistenta však musí byť reproduktor pripojený k Wi-Fi. Harman Kardon Citation 200 je vskutku perfektným audio zariadením, ktoré si nás získalo svojím dizajnom i zvukom. Cena 349 eur je pri takto výnimočnom a prepracovanom produkte úplne v poriadku, stojí za to. Harman Kardon totiž opäť dokazuje, že počúvanie hudby okrem audio zážitku ponúka aj ten vizuálny v podobe prvotriedneho dizajnu.

Harman Kardon Citation 200

Pošlite článok známemu