Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Najkvalitnejšie reproduktory na trhu, ktoré vás prekvapia svojou veľkosťou

Petra Malá

22.01.2015

Na reproduktory súčasnosti sú zo strany poslucháčov kladené stále väčšie a väčšie nároky, ktoré sa výrobcovia snažia uspokojovať. Keď už ide o bezdrôtové riešenie a schopnosť reproduktorov prehrávať hudbu zo streamingových služieb Dezeer, Spotify a ďalších , o kvalitu zvuku alebo o moderní minimalistický dizajn, stále je čo zlepšovať. Aké reproduktory si ale vybrať, keď si ich chceme zaobstarať práve teraz?  Vybrali sme pre vás 7 tipov, z ktorých každý jeden je dizajnový unikát vhodný na otočné pódium dizajnových víťazov. Proste kúsky krásne a dokonalé z každej strany.
Klasika v obývacej izbe
     Medzi najkvalitnejšie domáce reproduktory, ktoré vás naozaj prekvapia svojou veľkosťou, môžeme zaradiť napríklad bezdrôtový reproduktor Harman/Kardon Onyx vyrábaný v dvoch elegantných a moderných farbách, v čiernej a bielej, aby uspokojil nielen naše uši, ale i oči a estetické cítenie. Výkon, presnosť a štýl, to je to, čo tento model vystihuje. Reproduktor možno jednoducho pripojiť k akémukoľvek domácemu aj mobilnému zariadeniu pomocou Bluetooth, Wifi, AirPlay , DLNA. Disponuje taktiež NFC pre jednoduché párovanie a má Aux-In. Zároveň Harman/Kardon poskytuje k tomuto reproduktoru iOS a Android aplikáciu, ktorá uľahčuje správu reproduktoru. Špičkový zvuk štvorreproduktorovej platformy vás nenechá na pochybách, že väčšiu radosť už ste si ako milovníci perfektného a presného zvuku snáď ani urobiť nemohli. Model Harman/Kardon Onyx bol ocenený ako produkt sezóny 2013/14 medzi prenosnými audio systémami. Prispel k tomu jeho dokonalý dizajn, ktorý spojuje krásu nerezovej ocele a luxusnej kože, výnimočný výkon, ktorým sú reproduktory Harman/Kardon všeobecne známe, celá škála možností pripojení a technológie Harman True Stream, vďaka ktorej dochádza k šíreniu zvuku Bluetooth v tej najvyššej kvalite. Vynikajúce na modele Onyx je i fakt, že je prenositeľný. Dá sa jednoducho napájať vstavanou batériou a dokáže sám hrať. V prípade, že s reproduktorom niekam idete, oceľový stojanček môže bezchybne poslúžiť ako rukoväť.

Harman/Kardon Onyx

     Druhým modelom, ktorý môžeme bez váhania odporučiť do domácnosti každého priaznivca dokonalého zvuku, je Harman/Kardon Aura vychádzajúci z legendárneho dizajnu Soundsticks. Bezdrôtový reproduktorový systém je, rovnako ako predchádzajúci model, vyrábaný v kombinácií priezračného plastu a v čiernej či bielej farbe spodnej pogumovanej časti, ktorá sa v súčasnosti teší nebývalej obľube. Ovládanie Harma/Kardon Aura je umiestnené práve v tejto pogumovanej časti, je dotykové a na dotyk nesmierne príjemné.  Vďaka 6 výškovým a stredorozsahovým meničom po celom obvode základne, 4.5” subwooferu a 360° zvuku má systém Aura šmrnc a štýl, ktorý by mu mohla hociktorá iná zostava závidieť. Vstavané Bluetooth umožní streamovanie zvuku z akéhokoľvek Bluetooth zariadenia, Airplay, Wifi pre Apple a DLNA streamovanie. Okrem zvuku je Aura taktiež úžasným doplnkom do každej modernej domácnosti. Priehľadná plastová časť umožňuje poslucháčovi nahliadnuť na duniaci subwoofer, dokonalosť podtrhuje decentné, harmanácke modré LED podsvietenie. Pokiaľ vás Aura ohromí svojím vzhľadom, verte, že vás ohromí aj svojím priestorovým zvukom.

Harman/Kardon Aura

     Za zmienenými kúskami nezaostáva ani model Harman/Kardon Nova. Bezdrôtový stereo reproduktorový systém, samozrejme vyrábaný v čiernej a bielej, ktorá oživí akúkoľvek domácnosť, ktorá túži byť moderná. Nova sa bez problémov prispôsobí akémukoľvek audio systému a je možné ho pripojiť analógovo, opticky aj cez Bluetooth k zdroju zvuku. Primárne je myslený ako multimediálny reproduktor pre počítače, hudbu ale môžete s radosťou prehrávať z akéhokoľvek zariadenia v domácnosti. Čím ešte poteší? Rozhodne rozšírenou bázovou odozvou, širokopásmovým zvukom, NFC prepojiteľnosťou a mnoho ďalšími vychytávkami. Podobne ako u Harman/Kardon Aura aj  Harman/Kardon Nova dizajnéri vsadili na kombináciu priezračného a čierneho tvrdeného plastu a pogumovanou časťou s ovládaním hlasitosti.

Harman/Kardon Nova

     Vynikajúcim zvukom aj sviežim vzhľadom sa pýši aj systém Harman/Kardon OMNI, bezdrôtový, skutočný HD audio stereo systém. Harman/Kardon OMNI vašu miestnosť dokáže naplniť zvukom bez ohľadu na to, v ktorej časti domácnosti sa práve nachádzate. Máte totiž možnosť nastaviť viac reproduktorov a vychutnať si bezdrôtový zvuk s jednoduchým dotykom tlačidla. Môžete prehrávať rozmanitú hudbu v rôznych miestnostiach, rovnako ako streamovať skladbu v celom dome pomocou režimu Party. Ak stojíte o stereo alebo úplný priestorový zvukový zážitok, zoskupte reproduktory dohromady a užívajte si ho. Naša aplikácia a Bluetooth schopnosť, vám umožňuje plynulý prístup k akejkoľvek hudbe vo vašom telefóne alebo obľúbenej aplikácií. Na rozdiel od iných systémov bezdrôtového streamovania tento model podporuje 24 bit/96 kHz HD audio streamovanie štúdiovej kvality.

Harman/Kardon OMNI

     Trochu iným, ale napriek tomu krásnym a moderným kúskom je reproduktor JBL Authentics L8. Ide o dvojpásmový reproduktorový systém s bezdrôtovým streamovanim v tradičnej JBL „bedni“, ktorá môže pôsobiť veľmi moderne, ale aj klasicky zo závanom starých dobrých časov, pokiaľ odpojíte mriežku reproduktoru. Labužnícky zážitok vám dopraje drevená ozvučnica. Dynamický širokopásmový stereo zvuk z jediného reproduktoru s bezdrôtovým pripojením pre AirPlay, DLNA a Bluetooth zariadenia si zamilujete, len čo z neho po prvýkrát budete počuť hrať svoju obľúbenú pieseň. Authentic v hnedej alebo čiernej farbe dreva je kúsok, ktorý môžete pokojne postaviť uprostred miestnosti. Bude krásny z každého uhla pohľadu.

JBL Authentics L8

Vyrážate von? Majte hudbu so sebou!

     V poslednej dobe sa veľmi obľúbenými stali prenosné outdoor reproduktory, ktoré si so sebou môžeme vziať na záhradu, k bazénu, ku grilovaniu, na túru do prírody alebo na konferenčný hovor. V každom prípade vám môže poslúžiť aj ako záložný zdroj energie – powerbank. Šikovná vecička. Parádnym modelom outdoorového reproduktoru je napríklad JBL Charge 2. Už to, že ide o produkt od JBL, naznačuje, že zvuk nimi vysielaný bude presný, dokonale uspokojujúci pre náročných poslucháčov a prekvapivý pre tých nenáročných.

     Silný zvukový zážitok je zaistený vďaka prítomnosti dvoch meničov a dvoch pasívnych basových žiaričov. Technológia Bluetooth umožňuje prehrávanie hudby, aj keď máte reproduktor v batohu a chystáte sa liezť po horách. Bezdrôtové spojenie možno využívať aj pri komunikácií s ostatnými účastníkmi zájazdu cez konferenčný reproduktor. Zabudovaná batéria vydrží až 12 hodín prevádzky a má dostatok energie pre nabíjanie mobilných zariadení, napríklad telefónov.

JBL Charge 2

Užite si skvelý zvuk pri počítači
     Okrem toho, že ako PC reproduktor môže skvele poslúžiť zmienený model Onyx a Aura, dodať môžeme aj JBL Voyager, jediný domáci audio systém, ktorý zahrňuje odnímateľný bezdrôtový reproduktor. Môžete s ním chodiť po byte aj kancelárií alebo z jeho základne nabíjať svoje mobilné zariadenie. Reproduktor vydrží slúžiť až 5 hodín vkuse, prináša každému výkonný zvuk, ktorý dokáže zaplniť akúkoľvek miestnosť do posledného rožka. Výhodou je aj jeho pokroková technológia SoundClear, ktorá zaisťuje potlačenie šumu a vstavaný mikrofón, vďaka ktorému môžete s reproduktorom aj telefonovať. Ak vás pri počítači trápi nepresný zvuk, spojte ho s Voyagerom a bavte sa tak, ako sa vám to páči!

JBL Voyager

     Vychutnajte si zvuk doma, v kancelárií, na záhrade aj na cestách vďaka novým technológiám a neustále sa zlepšujúcim reproduktorom a reproduktorovým systémom. Siahnite po kvalite, ktorá vám spríjemní každý zážitok, ku ktorému ju pozvete!

Pošlite článok známemu