Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Multimediálne reproduktory s mega zvukom

TouchIT

21.08.2020

Odolné reproduktory vhodné na doma aj vonkajší piknik. Oba s trochu iným cielením a rozdielnou cenou. Do obývačky by sme dali Onyx Studio 6 a na záhradu Boombox2.
Harman Kardon Onyx Studio 6
Toto je skutočná dizajnová špecialita. Nestratí sa v žiadnej domácnosti, zároveň ale na seba nebude gýčovito upozorňovať. Na výber je v troch farbách, my sme testovali čiernu verziu. Onyx Studio 6 sa dá prenášať a vydrží prehrávať hudbu až 8 hodín.

Stabilná základňa ho bezpečne udrží na svojom mieste. Bodaj by nie, váži takmer 3 kg. Podľa našich testov je lepšie ho umiestniť na vyvýšenú polohu. Naraz k nemu pripojíte dve zariadenia. Stačí pustiť zvuk z jedného z nich a reproduktor prepne svoj vstup cez Bluetooth na toto aktívne zariadenie. Reproduktor sa zameriava na hudbu a nepodporuje telefonovanie. To je pochopiteľné, nemyslíme, že by niekto potreboval z takto veľkého reproduktora volať.

Harman/Kardon Onyx Studio 6

Dá sa použiť aj vonku. Môže aj zmoknúť a nič sa mu nestane. Konštrukcia je vyhotovená tak, aby mohla mať certifi kovanú odolnosť IPX7. Hliníkové telo ho zase robí odolným pri menších nárazoch. Hoci vyzerá ako módny doplnok do obývačky, môžete ho použiť aj v kuchyni alebo na záhrade. Keď ho zašpiníte, látkový povrch sa dá umyť.

Reproduktor sa dá zapojiť do páru s rovnakým modelom. Ak teda máte dva, môžete si vychutnať rozšírený zvuk. My sme testovali jeden kus. Hrá veľmi dobre a nemali sme pocit, že na poriadny zvuk treba kupovať dva Onyxy. Vo vnútri je 120 mm basový menič a 25 mm výškový. Oba doplnené o pasívny žiarič. Na to, aby ste získali čo najlepší zvuk, je lepšie ho položiť na stôl, poličku alebo nejakú dosku. Vtedy sa budú zvukové vlny šíriť najlepšie.

Harman/Kardon Onyx Studio 6

Onyx 6 používa Bluetooth 4.2 a má frekvenčný rozsah 50 ÷ 20 000 Hz. Ovládacie prvky sú nenápadné a nájdete ich na prednej strane. Ocenili sme aj prijemné zvukové efekty reproduktora upozorňujúce na zapnutie alebo napríklad pripojenie zariadenia. Poteší, že sa dá pripojiť aj cez AUX vstup.

Verdikt
Harman Kardon Onyx Studio 6 je lacnejší a menší. Subjektívne sa nám tento model páči viac. Dostanete z neho silný zvuk na ozvučenie obývačky a stále je odolný aj na použitie vonku.

JBL Boombox2
Štýlovo je vhodný skôr na záhradu alebo párty vonku. Je to typický reproduktor pre mladých, ale používať sa dá v každom veku.

Pôvodne vychádza z modelu Boombox, ktorý vyzerá takmer identicky. Dvojka je „nafúknutejšia“ a rozmerovo mohutnejšia. Hlavný rozdiel je vo výkone, je tu nárast o 20 W RMS celkovo a novšia verzia Bluetooth 5.1. Reproduktor funguje v dvoch režimoch. Pri externom napájaní z neho dostanete 2 × 40 W RMS, v režime pri práci zo vstavanej batérie dostanete 2 × 30 W. Zaujímavosťou je však aj to, že zostala doba prehrávania z batérie. Tá je rovnako 24 hodín, ako pri minulom, menej výkonnom modeli.

JBL Boombox 2

Navrhnutý je tak, aby sa dal ľahko prenášať a jeho vrchná strana je s veľkou rukoväťou. Podobne ako „magič“ z 80. rokov. Tu ale v oválnom dizajne a s odolnosťou, ktorú značka JBL poskytuje už takpovediac štandardne. V tomto prípade je tu certifi kácia IPX7 a nič sa nestane, keď vám spadne do vody.

Na výber je v dvoch variantoch, čiernej a vojenskom hnedo-zelenom maskovaní. Jeho zaujímavosťou je, že stojí na oválnej podstave. Ovládacie prvky sú v tomto prípade čierne a biele podsvietenie majú len tlačidlo na zapnutie a Bluetooth. Ukazovateľ stavu batérie je v spodnom časti valca. Za nás je to jedno z najprijateľnejších riešení, ako vyrobiť reproduktor, ktorý nebude mať zbytočne veľa efektov. Ak chcete toto, je tu napríklad JBL Pulse 4.

Aj tu sa dajú prepojiť reproduktory medzi sebou. Funkcia JBL PartyBoost navzájom prepojí reproduktory s touto technológiou. Čo sa týka samotného prepojenia cez Bluetooth, aj tu sa dajú pripojiť dve zariadenia naraz a potom sa medzi nimi prepínať.

Hudobne je to poriadna nálož. Boombox2 sa nachádza presne na hranici klasických multimediálnych reproduktorov a tzv. JBL PartyBoxov. Zvuk je silný a naozaj z neho dosiahnete maximum. Rozdiel vo výkone sme pociťovali až pri vyššej hlasitosti. Pri „izbovej párty“ ho pokojne môžete používať aj v režime na batériu. Reálne nebudete ukrátení.

Verdikt
JBL Boombox2 je voľba pre tých, čo chcú naozaj poriadny zvuk aj na záhradu alebo ihrisko a priplatia si trochu viac. Tu sa na poriadny zvuk naozaj nehráte, tu ho dostanete. Aj s extra basovým, ale stále vyváženým spôsobom reprodukcie.

JBL Boombox 2

Pošlite článok známemu