Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Inovatívny a muzikálny

High & Style

29.09.2016

Už po tretí raz si dizajnéri v Harman/Kardon dovolili staviť na tvar pripomínajúci atletický disk či lietajúci tanier UFO. Mne osobne to nijako neprekáža. Práve naopak. Vždy sa rád pokochám jeho elegantným tvarom, ktorý je navyše maximálne funkčný a s každou generáciou prináša nejaké to vylepšenie či už zvukové, alebo technologické. Ani Harman/Kardon ONYX Studio 3 nie je výnimkou a to staré príznačné príslovie do tretice všetko dobré pri ňom platí doslova a do písmena.
Harman/Kardon Onyx Studio 3

Vyhotovenie par excellence

Novinka spoločnosti Harman má o niečo menej honosný dizajn ako ONYX STUDIO dvojka. Nenájdete na nej farebné nožičky ani odnímateľnú čelnú kryciu mriežku. Zato mám pred sebou stále ten ikonický dizajn v maximálne hodnotnom vyhotovení. Zadná časť disku je zaodetá do príjemného materiálu, ktorý na dotyk i vizuálne pripomína kožu. V jej centrálnej časti pracuje magnet basového reproduktora s vytrvalým zdvihom. Keď ho poriadne vybudíte, je radosť sledovať, ako si kmitá do rytmu. V spodnej časti je štandardná dvojica nožičiek s perfektnou priľnavosťou a medzi nimi vstup na nabíjací adaptér a jeden 3,5 mm audiovstup, pokiaľ by vám na zariadení vypovedal službu bluetooth. Na vrchu je vykrojenie na prsty pre pohodlné prenášanie. Obvod prstenca je gumený a sú v ňom vo vrchnej časti zakomponované tlačidlá na ovládanie reproduktora. Pevný gumový povrch pozitívne vplýva aj na akustiku. Eliminujú sa vibrácie a pásma tak získavajú na presnosti. Posledným a vôbec nie nepodstatným článkom je elegantná textilná mriežka prekrývajúca reproduktory. Je, samozrejme, maximálne priezvučná a uprostred sa hrdo vyníma logo Harman/Kardon.

Harman/Kardon Onyx Studio 3

Inovatívny a muzikálny

Presne takto by sa dal dvoma slovami charakterizovať ONYX Studio 3. Z pohľadu dvojky by som tento rozdiel nenazval generačným, ale facelift, ktorý stojí za zmienku, to rozhodne je. Ešte stále som mal dobre v pamäti veľký zvuk relatívne malého reproduktora ONYX Studio 2. Pokračovanie mi znie ešte o niečo muzikálnejšie, no podstatnou inováciou je možnosť spárovať dva rovnaké reproduktory ONYX Studio 3 pomocou Harman Kardon Wireless Dual Sound, čím sa posluch povýši na skutočné stereo. Zachovaná ostala funkcia na uskutočnenie telefonického hovoru s potlačením hluku a ozveny s krištáľovo čistým zvukom. Na telefonovanie som reproduktor využil viackrát a musím potvrdiť, že som počul skvele a takisto mňa dobre počuli na opačnej strane. Pritom som sa pri telefonovaní zvyčajne pohyboval v priestore obývačky. Zabudovaná Li-lon baterka zvládne prehrávanie počas maximálne piatich hodín. Nestopoval som tento čas, ale pri štandardnej hlasitosti sa k tejto hodnote určite dostanete. Keď už spomínam hlasitosť, ONYX Studio 3 vie poriadne pritlačiť na bubienky. Aj pri maximálnej hlasitosti hrá príkladne čisto. Znamená to skutočne poctivé osadenie reproduktorov a tiež ich slušnú výkonovú rezervu v pomere k výkonu zosilňovača. Pokiaľ ste pripojený na elektrickú sieť, disponuje výkonom 4 x 15W, čo stačí na komfortné ozvučenie každej štandardnej obývačky či pracovne. Presne polovičný výkon 4 x 7.5 W dostanete z reproduktora pri napájaní z batérie. Stále však dostatočný výkon na kvalitnú párty. Aby som však iba nechválil. Dĺžka nabíjania rovná sa dĺžke prehrávania a tu by sa mi páčilo skrátiť proces na polovicu, čo by si, samozrejme, vyžadovalo kvalitnejšiu batériu, čo by sa nepriaznivo odrazilo na konečnej cene.

Harman/Kardon Onyx Studio 3

Hodnotenie
+ dizajn a spracovanie
+ zvuk
+ možnosť spárovať dva reproduktory
– pomalé nabíjanie

Harman/Kardon Onyx Studio 3

Pošlite článok známemu