Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Hudobná i dizajnová chuťovka

High & Style

18.03.2016

Originálny dizajn, kvalitné materiály a bohatšia výbava, to sú hlavné charakteristické znaky druhej generácie Onyx Studio 2. Kovový prstenec, ktorý spolu s konštrukciou tvoril oporu štandardného Onyxu, nahradili imidžové nožičky, v našom prípade v medeno-zlatom vyhotovení s luxusným koženým povrchom tela reproduktoru, ktorý dobre pohlcuje vibrácie vznikajúce pri hlasnejšom počúvaní nízkofrekvenčného pásma. V ponuke je čierne aj biele vyhotovenie reproduktora a na výber sú medeno-zlaté nožičky s čiernym alebo bielym spodkom vo vysokom lesku. Vo farbe nožičiek je aj zadná časť basového meniča s nápisom harman/kardon.
Ešte pred samotným zapojením som zo zvedavosti odstránil prednú plastovú kupolu konštrukcie potiahnutú príjemnou zvukovo dobre priepustnou poťahovou tkaninou z mikrovlákien. Tá ukrýva pestrú súpravu meničov usporiadaných pre čo najlepšie šírenie zvuku v priestore. Navrchu dominuje nízkofrekvenčný woofer, jeden je osadený aj v zadnej časti, po stranách sú dva výškače a dva stredy pekne vedľa seba v spodnej časti kruhovej konštrukcie. Všetky sú osadené do pevného plastu, do ktorého je zapustených aj päť krížových skrutiek, po ktorých odkrútení by som sa už dostal tam, kde už asi nemám čo hľadať. Ale nabudúce to možno predsa len vyskúšam rozobrať.

Ovládanie reproduktora je umiestnené v jeho vrchnej časti podobne ako pri predchádzajúcom modeli. V gumovom okraji reproduktora sú decentne zapustené tlačidlá zapnutia, párovania cez Bluetooth, pridávania/uberania hlasitosti a novinkou je tlačidlo telefónu na prijatie hovoru oproti štandardnému Onyxu. Áno presne tak, nová generácia je vybavená aj mikrofónom na jednoduché handsfree telefonovanie. Užitočná drobnosť, ktorá sa postupne udomácňuje v podobných i cenovo nižšie postavených zariadeniach. Pri manipulácii s tlačidlami je potrebné dôslednejšie potlačenie, aby došlo k spracovaniu povelu, na druhej strane tlačidlá na tele prístroja k jeho obsluhe takmer nepotrebujete, keďže všetky funkcie poľahky zvládne ovládať vaše mobilné zariadenie, resp. hudobný prehrávač, ktorý v chytrom zariadení používate. Vychytávkou oproti minulému modelu je funkcia Social s možnosťou súčasného pripojenia dvoch Bluetooth zariadení. Drobnosť, ale na chate určite poteší, keď sa do miešania muziky môžu zapojiť dvaja dídžeji.

Harman/Kardon Onyx Studio 2

Ešte predtým ako sa dostanem k zvuku, by som nerád zabudol na zabudovanú dobíjateľnú batériu. Výrobca sľubuje 5 hodín hrania v optimálnom zvukovom režime. Počúval som najmä pri práci, takže výkonový potenciál som vyskúšal iba niekoľkokrát, keď som si sám sebe zahral na želanie nejaký vypaľovák na prebratie. Pri štandardnej počúvateľnej hlasitosti som baterku počas testu nepotreboval nabíjať a odhadujem, že mi hrala viac ako 5 hodín.

Zo zvukovej stránky je to presne to, čo som očakával od značky Harman/Kardon s cenovkou 200 éčiek. Pekné, príjemné, uvoľňujúce a možno tomu napomáha aj ten podarený dizajn, ktorý ulahodí oku vždy keď sa naň zadívate. Pekne kontúrny bas, ktorý ma neotravoval zbytočným dunením a doznievaním. Vokály na výškach znejú reálne a stredové pásmo dolaďuje celkový príjemný zvukový obraz. Onyx Studio 2 nie je prieberčivý, ani pokiaľ ide o zvolený hudobný žáner. Štvorica zosíkov si pekne podelí sily a aj náročnejšie skladbyčky od Bjork či The Cranberries som nemal potrebu posunúť.

Hodnotenie
+ kvalita materiálov a spracovania
+ zvuková vyváženosť
+ dizajn
- tentoraz sa stotžňujem aj s cenou

Dostupnosť:
Tovar nie je dostupný u nás na eshope, ale exkluzívne iba v Apple predajniach

Pošlite článok známemu