Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Harman/Kardon Onyx Studio 2

Tento domáci prenosný reproduktor evokuje podľa názvu pokračovateľa nádherného kúsku Harman/Kardon Onyx. Je to pravda aj nie. Skôr tento reproduktor dopĺňa túto líniu a aj cenou je opodstatne nižšie. Niekde sa ušetriť muselo, aby sa dokázala cena zraziť. Bolo to na škodu alebo nie?
I keď Harman/Kardon Onyx som už držal v ruke a mal som česť sa s ním pár hodín pohrať, nejako som sa s ním nestotožnil. Má to byť reproduktor niečo medzi prenosným a domácim s ohľadom na svoju veľkosť. Viem si ho nádherne predstaviť v nejakom rodinom dome, ale určite nie v paneláku, kde sa šetrí každým miestom a bude len zavadzať. Prípadne na chate, kde máte aj bazén sa bude perfektne hodiť.

Harman/Kardon Onyx Studio 2

Preto výrobca Harman/Kardon vypustil doplnenie tejto línie o model Onyx Studio 2. Nejaké dizajnové prvky si zachoval, ale celkovo sa zmenšil i keď nie nejako dramaticky. Veľmi sa mi páči, ako sa pohrali s nožičkami a farebným prevedením. Samotný držiak pre úchop je už integrovaný zo zadnej strany reproduktora. Navyše pri oboch modeloch môžete dať dole kryciu mriežku. Tí čo majú radi viac technický dizajn sa určite potešia.
Tento reproduktor už viac smeruje na prenositeľnosť, tak i nepotrebná funkcionalita sa odobrala. Zatiaľ čo Onyx mal integrované WiFi rozhranie s podporou AirPlay a DLNA, tak pri tomto modely ho budete hľadať márne. Dáva to i zmysel. Nie všade vonku je k dispozícii WiFi. Známe Bluetooth rozhranie ostalo zachované i s možnosťou handsfree telefonovania.

Ak nevyžadujete striktne WiFi konektivitu, tak rozdiel v cene 320€ je priepastný (549€ za Onyx vs. 229€ za Onyx Studio 2). Žeby WiFi rozhranie s poplatkami pre Apple (patent na AirPlay) by stálo až toľko? Keď sa pozriete na špecifikáciu, tak ostali zachované 4 kanály vo výkone 15W na kanál, dokonca je rovnaký aj frekvenčný rozsah. Dokonca batéria v Onyx Studio 2 je o 100mAh silnejšia aj keď samotná výdrž reproduktora je o hodinu menšia a Studio 2 má navyše možnosť handsfree telefonovanie. Síce nerozumiem veľmi, prečo Onyx toľko stojí, ale obetoval by som WiFi rozhranie a oceľové prvky a išiel by som do verzie Studio 2. Za tú cenu sa oplatí.

Harman/Kardon Onyx Studio 2

Čo sa týka zvuku, je to typický Harman. Úplne nenásilnou a jemnou hudbou Vám môže hrať celý deň a budete ho iba podvedomo vnímať. Vôbec žiadne nevývaženosti vo zvuku nie sú. Stačí, že ho budete mať doma 2-3 dni a bude ako ďalší typický prvok Vašej domácnosti. Ale na stôl ho neumiestnite, i tam bude dosť veľký. Ideálne niekam na príručný stolík, či niekde do rohu.

K reproduktoru mám iba jednu výtku, ale to mám takmer ku všetkým :) Na to, aký je reproduktor veľký, mohli už radšej integrovať adaptér do vnútra ako ho mať na šnúre. Veľmi málo je takých reproduktorov na trhu, čo stačí zapojiť univerzálny kábel pre napájanie. Ale na druhej strane, pri prenášaní je o to ľahší.

Tento produkt nekúpite u výhradného distribútora značky Harman/Kardon na Slovensko firmy DSI Slovakia, ale exkluzívne len u predajcov Apple.

Harman/Kardon Onyx Studio 2

Pošlite článok známemu