Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Harman Kardon Go+Play: Diskotéka so sebou

PC Revue

16.03.2017

Harman Kardon nie je vo svete prenosných zvukových systémov nijaký nováčik a dokazuje to aj novým bluetoothovým reproduktorom Go+Play. Novinka ide tak trochu proti prúdu. Zatiaľ čo ostatní výrobcovia pridávajú do svojich produktov ďalšie a ďalšie funkcie, Harman Kardon prináša jednoduché zariadenie, ktoré s okolím prepojíte iba cez bluetooth alebo linkový vstup. Okrem počúvania hudby umožňuje aj hlasité telefonovanie v úlohe hands-free, to je však z funkcií všetko. Na druhej strane dostanete reproduktor s výkonom 100 W a frekvenčným rozsahom 50 Hz – 20 kHz, ktorý vám vďaka vstavanej batérii ozvučí vašu párty na takmer 8 hodín, navyše ho môžete využiť aj ako powerbank. Konštrukcia je masívna, ale nie vodotesná. Prenosnosť sa tu myslí skôr tak, že ho budete prenášať po dome, prípadne autom. Na zabalenie do batožiny či plecniaka je priveľký a ťažký.
Praktická je však dizajnová rúčka, vďaka ktorej premiestnenie nie je problém. O zvuk sa stará štvorica meničov, dva výškové s priemerom 20 mm a dva 90 mm stredobasové. Pri napájaní zo siete zvládne každý 25 W. Ovládanie je zverené pätici tlačidiel na vrchnej strane s piktogramami funkcie. Tlačidlá Bluetooth, zapnutie a Pauza/Play sú podsvietené nabielo, tlačidlá ovládania hlasitosti majú iba reliéfne piktogramy, zato ich však nahmatáte aj potme. V strede vrchného panela je aj pätica bielych LED na signalizáciu nabitia batérie. Zo zvukovej stránky Go+Play zodpovedal svojej povesti. Napriek tomu, že basové pásmo sa začína na 50 Hz, zvuk je v celom spektre plný a nezľakne sa ani tvrdého rocku. Aj keď počúvanie na batérie dáva nižší výkon, plne postačí a normálne sme v interiéri počúvali asi na 30 % výkonu. Pri vyšších hlasitostiach si už užijú aj susedia. Systém v celom rozsahu hla­sitostí hrá krásne čisto, bez akýchkoľvek rušivých elementov. Pri inštrumentálnych sólach si vychutnáte hladučké výšky, každé brnknutie do strún či potiahnutie sláčika. Keby vám výkon predsa len nepostačoval, môžete ho jednoducho spárovať s ďalším reproduktorom Harman Kardon.

Go+Play nás pri testovaní zaujal. Nehrá sa na žiadny multiroomový systém, je to skrátka bluetoothový reproduktor, ktorý najviac využijete doma, v záhrade či na chate. Na takéto použitie neprekážajú väčšie rozmery ani hmotnosť, odvďačí sa však kvalitným a nadpriemerne výkonným zvukom. Vyrába sa v čiernej aj bielej verzii.

PLUSY, MÍNUSY:
+ Zvuk, vysoký výkon,  konferenčné hands-free, výdrž na batériu
- Nič podstatné

Pošlite článok známemu