Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Harman/Kardon GO+PLAY

High & Style

21.07.2016

Spoločnosť HARMAN predstavila pred letom ďalšiu hudobnú lahôdku pre náročnejších poslucháčov, ktorí si chcú kvalitnú reprodukciu vychutnávať vždy a všade. Reproduktor GO+PLAY je – ako to už z jeho názvu vyplýva – predurčený priniesť poriadnu dávku muziky všade, kde si ho prinesiete. Exkluzívna konštrukcia spája kvalitnú textíliu s rukoväťou z nehrdzavejúcej ocele, vďaka ktorej je reproduktor aj napriek váhe takmer 3,5 kilogramu dobre prenosný. Rukoväť prechádza naprieč reproduktorom a naspodku slúži v dvoch bodoch ako pevná opora v podobe nožičiek s pogumovanými koncami na elimináciu vibrácií. Vyššia hmotnosť reproduktora je daňou za celkové kvalitné vyhotovenie, štvoricu výkonných meničov a takisto zabudovaný akumulátor s výdržou až osem hodín na jedno nabitie. Práve hmotnosť sa však zväčša pozitívne odráža na kvalite zvuku, čo však nemusí byť pravidlom. Pri reproduktore GO+PLAY však toto pravidlo jednoznačne platí.
Harman/Kardon Go+Play

Ovládanie reproduktora je umiestnené vo vrchnej časti, pričom tlačidlá sú zakomponované do príjemného pogumovaného a odolného povrchu. Priamo uprostred je tlačidlo na zapnutie a vypnutie reproduktora, po stranách ďalej regulácia hlasitosti a nakoniec naľavo tlačidlo na párovanie cez bluetooth a na opačnej strane združené tlačidlo play a pause. Pokiaľ sa chcete posunúť o skladbu dopredu či sa vrátiť nazad, musíte to urobiť vo svojej hudobnej aplikácii priamo v tablete alebo v smartfóne. Nakoniec, jednoduchšie ovládanie ako cez aplikáciu vlastne ani nepoznám.

Harman/Kardon Go+Play

Streamovanie cez Bluetooth 4.1 umožňuje pripojiť až 3 smart zariadenia, čím je reproduktor ešte viac „user frendly“ pre viacerých účastníkov párty. Harman Kardon Wireless Dual Sound dokáže spárovať dva reproduktory, čím sa výsledný zvukový efekt výrazne znásobí. Reproduktor využíva dvojicu poriadnych 90 mm wooferov a dvojicu 20 mm tweeterov, pričom celkový výkon systému pri napájaní zo siete je slušných 4 x 25 W. Vynásobte si to dvomi, teda ak spárujete dvojičku, a vy i vaši susedia máte o zábavu na domácej párty či chate postarané. Po odpojení so siete klesá výkon odhadom o 20 percent, čo je stále dosť na bezpečné odplašenie lesnej zveri v okruhu niekoľkých kilometrov, ak sa GO+PLAY ocitne spolu s vami na letnom pikniku.

Harman/Kardon Go+Play

Pridanou hodnotou reproduktora je aj USB nabíjací vstup, ktorý dodá vašim zariadeniam potrebnú energiu, ak ste práve mimo dosahu elektrickej siete. Pri nabíjaní bez prehrávania hudby dokáže rýchlosťou takmer nahradiť klasické nabíjanie cez sieťovú zásuvku. Ak súčasne počúvate hudbu, rýchlosť dobíjania sa, samozrejme, úmerne spomalí. Batéria s kapacitou 11 000 mAh sa doplna dobije za tri hodiny, za čo ponúkne odhadom dvojnásobný počet hodín zábavy. Pri optimálnych podmienkach až trojnásobný, ale to skutočne len na polovičnej úrovni hlasitosti.

Zvukovo ide opäť o jeden dobre vyladený prenosný systém, ktorý rozhodne neurazí ani v kancelárii na pracovnom či konferenčnom stolíku. V prípade, že doma nemáte priestor na stereozostavu ani na obyčajný minisystém, môže byť pre vás Harman/Kardon GO+PLAY dobrou voľbou v čase, keď už väčšina z nás počúva klasické cédečka iba na drahších zostavách a dennú porciu hudby si servíruje streamovaním hudby od hudobných poskytovateľov priamo zo svojich „premúdrych“ zariadení.

Harman/Kardon Go+Play

Pre širšie využitie je reproduktor vybavený aj duálnym konferenčným systémom s potlačením hluku a ozveny pre komfortné telefonovanie.

Pošlite článok známemu