Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Harman Kardon FLY ANC / Slúchadlá s aktívnym tlmením hluku okolia

NexTech

22.12.2020

Kvalitu zvuku týchto slúchadiel ocenia aj náročnejší poslucháči. Telesá mušlí sú z kombinácie kovu a plastu a plochy krytov mušlí sú pokryté materiálom pripomínajúcim na dotyk kožu. Podobný materiál, ale mäkší a jemnejší je aj na čalúnení okrajov mušlí a vnútornom oblúku hlavového mosta. Pamäťová pena je mäkká a poddajná, takže slúchadlá sa veľmi dobre nosia a ani pri dlhšom počúvaní ich prakticky necítite. Mušle sú k hlavovému mostu pripojené cez sklopné a otočné kĺby, takže sa dajú ľahko poskladať. V balení je aj praktické puzdro s priehradkou na kábel. Slúchadlá popri bezdrôtovom pripojení cez bluetooth 4.2 podporujú aj káblové pripojenie, čo určite poteší náročných poslucháčov, ktorí budú chcieť počúvať hudobné skladby v bezstratových formátoch, s akými si bluetooth kodeky nevedia bez straty kvality poradiť. Implementované sú kodeky A2DP 1.3, AVRCP 1.5 a HFP 1.6. Pri párovaní so smartfónom sa vám zobrazí nevtieravý dialóg, aby ste si vybrali a nakonfigurovali službu inteligentného Asistenta Google alebo Alexu od Amazonu. Odporúčam poslúchnuť, pretože dotykom povrchu ľavej mušle sa asistent aktivuje, a ak nie je nakonfigurovaný, budete pri každom dotyku počúvať upozornenie, aby ste ho aktivovali.
Harman Kardon Fly ANC

Aktívne tlmenie hluku ANC (Active Noise Cancelling) som vzhľadom na si­tuáciu skúšal tak, že som cez kvalitné reproduktory púšťal hluk lietadla z databázy zvukov pri hlasitosti obvyklej v lietadle. Potlačenie hluku fungovalo vynikajúco. Pri rovnakom teste s tým rozdielom, že sa mi prihovárali členovia rodiny, som hlasy počul zreteľne, takže hlásenie palubného rozhlasu v lietadle či vo vlaku určite neprepočujete. ANC sa aktivuje tlačidlom na pravej mušli. Sú tam ešte tlačidlá na ovládanie hlasitosti, spustenie/zastavenie prehrávania a párovania. Ak počúvate hudbu v tichom prostredí, treba ANC vypnúť, pretože jej sprievodným znakom je šum, síce veľmi slabý, no cvičené ucho ho počuje. Výdrž na jedno nabitie batérie je pri zapnutom ANC 20 hodín, pri vypnutom potláčaní hluku okolia až 30 hodín.

Aby som sa priblížil k hraniciam možností týchto slúchadiel, vybral som na počúvanie náročnejšie skladby, napríklad Hommage à J. S. Bach v podaní Bernadetty Šuňavskej a Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu či skladbu Wolf Totem od mongolskej heavymetalovej skupiny The HU. Zvuk bol vyvážený, so sýtymi basmi, ktoré ani v najdynamickejších hrdelných a inštrumentálnych pasážach skladieb typu Wolf Totem neboli presýtené a neprekrývali zvuk nástrojov, pri ktorých prevládajú vyššie tóny, napríklad činelov.

PLUSY, MÍNUSY:
+ Kvalita zvuku, pohodlné nosenie, účinné potláčanie hluku okolia
- Nabíjanie cez micro USB

Pošlite článok známemu