Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Harman/Kardon Esquire 2: Manažérsky prenosný reproduktor

Dnes sa väčšina prenosných reproduktorov hrnie za výkonom, veľkou odolnosťou, hravým dizajnom, ale málo prenosných reproduktorov je určených pre tých, čo vôbec toto nepotrebujú a skôr sa sústredia na elegantný dizajn, ktorý sa nemusia hanbiť vybrať v kancelárii, na stretnutí, alebo si ho zobrať na služobnú cestu.
Práve na elegantný dizajn s prémiovým prevedením sa sústredí značka Harman/Kardon. Tu si nezaplatíte len za kvalitný a nijak neskreslený zvuk, ale aj za výnimočné materiály. A nielen zvonku sú reproduktory prémiové. Vo vnútri nájdete tie naj technológie, čo môže značka ponúknuť.

Harman/Kardon Esquire Mini 2
Tento prenosný reproduktor je ideálny a optimalizovaný najmä na cesty a konferenčné hovory. Týmto dvom vlastnostiam, bol podriadená celá konštrukcia a optimalizácia. Ale podďme sa na reproduktor pozrieť po porade.

Balenie
V neveľkej čiernobielej krabici sa nachádza kožené prenosné cestovné púzdro, samotný reproduktor, nabíjací USB-C kábel a potrebná dostatočná dokumentácia. USB-C kábel môžete nechať kľudne v krabici, nebudete ho potrebovať, už by ste ho mali mať k svojmu telefónu alebo notebooku. Takto si nemusíte brať na cesty, žiaden kábel, pre vaše prenosné zariadenia by mal postačiť jeden. Síce ešte chvíľu potrvá, kým všetci výrobcovia prejdú na tento štandard, ale bude to nádherné cestovať len s jedným káblom a nemať doma zásuvku s niekoľkými redukciami, nabíjačkami a zamotanými káblami. Na všetko bude postačovať len jeden kábel.

H/K Esquire mini 2

Špecifikácia Harman/Kardon Esquire Mini 2
Celú špecifikáciu nájdete priamo pri produkte, alebo v balení a určite ju nebudeme tu vypisovať. Zameriame sa iba na tie najkľúčovejšie parametre. Už sme si povedali, že na nabíjanie je použitý USB-C kábel a ten nabíja integrovanú Lithium--ion Polymérovú batériu (3.8V/2200mAh). Batéria poslúži na nepretržité 10 hodinové používanie. Či sa bude jednať o počúvanie hudby, alebo handsfree telefonovanie. Okrem toho integrovaná batéria môže poslúžiť aj ako záložná powerbanka pre váš telefón. Na to slúži USB port na boku reproduktora. Síce s tým nenabijete na 100% váš telefón, ale pre núdzové nabitie to postačí.

H/K Esquire mini 2

O konektivitu sa postará spoľahlivý a rokmi overený Bluetooth vo verzii 4.2 spolu s jack vstupom. Zaintegrovaný 1.75" menič hraje dosť silno. Na tak malý reproduktor je 8W RMS veľmi dobrá hodnota. Ak poznáte produkty JBL (čo je sesterská značka), tak viete asi ako nahlas hrá maličký reproduktor JBL GO 2. A ten má 3W. Harman/Kardon Esquire Mini 2 má takmer 3-násobný výkon. Dokonca na tak malé telo, je aj frekvenčný rozsah 130Hz - 20kHz veľmi slušný. Ani veľmi nechápeme, ako tieto parametre mohli vtesnať do tak malého tela.

H/K Esquire mini 2

V tele sa ešte navyše schovávajú duálne mikrofóny, pre naozaj čisté hovory, aby na druhej strane vás počuli čisto a jasno. Práve duálny mikrofón sa postará o to, že môžete na reproduktor hovoriť z každej strany, nemusíte byť pri ňom veľmi blízko a navyše ešte sa odrušia okolité nežiadúce hluky.

Všetko toto je zabalené len do 250g reproduktora.

H/K Esquire mini 2

Prevedenie reproduktora Harman/Kardon Esquire Mini 2
Reproduktor je skvostom sám o sebe. Na prvý pohľad ani tak nevyzerá. Skôr pripomína nejaké elegantné púzdro na odkladanie pier, keby bol trochu dlhší. Zadná časť je potiahnutá umelou kožou spolu s vyklápacim stojančekom.

Kovové orámovanie a málo vývišené tlačidlú sú v súlade s tým, čo by ste od tohto dizajnu očakávali. Na vrchu reproduktora sa nachádzajú všetky potrebné ovládacie prvky. Hlasitosť s tlačidlom pau, ktoré slúži aj ako tlačidlo na ukončenie hovoru. Dvojitým klepnutím na toto tlačidlo preskočíte skladbu a trojitým zas dozadu. Tlačidlo vypínania a so značkou Bluetooth ani netreba vysvetľovať.

H/K Esquire mini 2

Z ľavej strany je integrovaných päť malých diód ako ukazovateľ stavu batérie a na pravej strane už spomínané USB porty spolu s jack konektorom pre káblové spojenie. Jack kábel nie je súčasťou balenie.

Predná stranu tvorí perforovaná hliníková mriežka so strieborným zapusteným logom Harman/Kardon. Logo už vôbec nevyčnieva ako v predchádzajúcej generácii.

H/K Esquire mini 2

Zvukový prejav Harman/Kardon Esquire Mini 2
Reproduktor je primárne určený na telefonovanie a konferenčné hovory, keď je vás aj v miestnosti viac. Preto aj prehrávaný zvuk je optimalizovaný a najlepší pre stredové pásmo. Hovorené slovo a akustické skladby z tohto reproduktora sú ideálne. Reproduktor využijete aj na počúvanie podcastov či audio kníh. Basová zložka je tak mohutná, ako dovoľuje samotná konštrukcia, ale stále zahrá hlbšie, ako bežne dostupné reproduktory tejto veľkosti na trhu. Basy vždy potrebujú svoj objem.

Reproduktor je ideálny aj na pozeranie filmov z iPadu alebo netbooku. Stále zahrá lepšie ako vstavané reproduktory do zariadení. Ak ste niekde na služobnej ceste na hoteli, alebo v kancelárii, určite z tohto zariadenia dostanete lepší a kvalitnejší zvuk.

H/K Esquire mini 2

Záver
Reproduktor Harman/Kardon Esquire Mini 2 je zameraný na špecifické použitie a pre vybranú klientelu. V nastavenej cene dostanete síce aj výkonnejšie a mohutnejšie reproduktory. Ak hľadáte nenápadný dizajn z kvalitných materiálov a stále s vynikajúcim zvukom, je stvorený pre vás. Určite neurazí aj ako darček pre svojho obchodného partnera.

Pošlite článok známemu