Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

TEST Harman Kardon GO + Play: precízny dizajn s kvalitným zvukom

doucha.sk

09.09.2016

Harman Kardon uviedol na náš trh očakávaného nástupcu svojho reproduktora GO + Play Wireless. Z názvu sa vytratilo slovíčko Wireless, zlepšil sa dizajn a zmenšili sa rozmery. Toľko základné vizuálne porovnanie. Čo sa však skrýva vo vnútri a aké novinky prináša GO + Play vo svojej druhej verzii, sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.
Balenie
V balení sa nachádza všetko potrebné, teda samotný reproduktor, sieťový adaptér a potrebné dokumenty.

Harman/Kardon GO+Play

Dizajn a konštrukcia

Tento relatívne veľký reproduktor, ktorý je dostupný v čiernom a bielom prevedení, dokáže v prvom rade prekvapiť, ako šikovne a jednoducho je prenositeľný. Aj keď pravdepodobne nebudete GO + Play nosiť so sebou (váži cez 3 kg), presunúť ho z pracovne do obývačky alebo do kuchyne bude skutočne jednoduché, a to aj vďaka šikovnému kovovému mostíku. Navyše, zabudovaná batéria ho priam predurčuje na to, aby ste si ho presunuli tam, kde ho najviac treba – napríklad na záhradu, počas dlhých letných večerov. Podľa údajov výrobcov by mala vydržať približne 8 hodín na jedno nabitie. Nám sa pri rôznych úrovniach hlasitosti podarilo dostať na úroveň piatich až šiestich hodín.

Harman/Kardon GO+Play

Ďalším zo šikovných riešení, ktoré potešia najmä tých, ktorým neustále dochádza batéria, je zabudovaný USB port, ktorý využíva energiu batérie na dobíjanie smartfónu či tabletu. Nachádza sa na zadnej strane pod gumenou krytkou. Okrem neho tu nájdete aj sieťový adaptér (keďže Harman Kardon GO + Play je primárne poháňaný z elektrickej siete), AUX konektor pre klasický 3,5 mm jack a servisný konektor.

Harman/Kardon GO+Play

Z hľadiska konektivity je dostupné iba obyčajné Bluetooth (bez podpory aptX kompatibility) a káblové pripojenie. Žiadne Wi-Fi či NFC. Bluetooth však môžete využiť tiež na pripojenie ďalších kompatibilných Harman Kardon reproduktorov či na telefonovanie, keďže Go + Play obsahuje aj dva mikrofóny. Absencia ďalších možností pripojenia má však aj svoju nespornú výhodu – nastavenie je jednoduché a slúži bez akýchkoľvek chýb. Niekedy je menej viac.

Harman/Kardon GO+Play

K jednoduchému setupu prispieva aj trojica podsvietených tlačidiel na vrchnej strane, ktorou reproduktor zapnete/vypnete, spustíte párovanie či spustíte/pozastavíte prehrávanie. Tlačidlám tiež asistuje dvojica nepodsvietených, ktorá reguluje hlasitosť a päť LED diód, ktoré zobrazujú aktuálny stav batérie.

Harman/Kardon GO+Play

Zvuk

O zvuk sa stará štvorica reproduktorov. Dva s priemerom 9 centimetrov, ktoré smerujú dopredu a dozadu, sa starajú o solídne basy a jasné stredy. Zvyšné dva s priemerom 2 cm, ktoré smerujú iba dopredu, sa zasa starajú o výšky. Keď je GO + Play napojené cez sieťový adaptér, dokáže zo zabudovaných reproduktorov vytlačiť až 4 x 25 Wattov, čiže celkovo až 100 Wattov, čo je celkom solídny výkon na takýto minisystém.

Harman/Kardon GO+Play

Po zvukovej stránke ide o skutočne kvalitný model. Subjektívne môžem potvrdiť, že v prípade GO + Play sa Harman Kardon s prednesom vyhrali a oproti predchádzajúcemu modelu cítiť značné zlepšenie. Silnou stránkou reproduktoru sú výnikajúco zvládnuté basy, ktoré sú mohutné, dunivé a hlboké. Aj napriek tomuto sa inžinierom podarilo doladiť zvyšok pásma na jednotku. Popri hutných a výrazných hĺbkach dostávajú svoj priestor aj stredy. Tie pekne vyniknú, a tak si okrem tanečnej muziky či hip-hopu môžete naplno užívať aj jemné piano sóla či rôzne oddychové žánre ako chillout, ambient či tanečnejší a melodickejší jazz. Nuž a na záver – vďaka dvojici malých tweeterov sa môžete spoľahnúť aj na čisté a jasné výšky.

Harman/Kardon GO+Play

Záver

Nový Harman Kardon GO + Play je skutočne pekným reproduktorom, ktorý navyše ponúka výborný zvuk. Poteší možnosť odpojiť ho od napájania a využiť ako prenosný reproduktor. Navyše s cenovkou tesne pod tristo eur ide o celkom atraktívnu kúpu. Konkurentom mu budú napríklad imidžovky od značky Marshall, a to konkrétne model Stanmore, ktorý však bez elektriny nespustíte. Veľkým benefitom tak v prípade GO + Play bude práve zabudovaná batéria a možnosť dobíjať z nej ďalšie zariadenia.

Harman/Kardon GO+Play

Pošlite článok známemu